چگونه یک وب‌سایت رویداد موفق ایجاد کنید

چگونه یک وب‌سایت رویداد موفق ایجاد کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایجاد یک وب‌سایت رویداد امروزه، ممکن است خیلی ساده‌تر از همیشه باشد. با تعداد زیادی از ابزار و قالب‌های طراحی شده در دسترس آنلاین، می‌توان یک وب‌سایت رویداد را در یک چشم به هم زدن ایجاد کنید.

با این حال، برای ایجاد یک وب‌سایت رویداد، تعدادی از عوامل مهم باید مورد توجه قرار گیرد تا وب‌سایت موثر باشد. در واقع، به سادگی داشتن ابزار کافی نیست. باید بدانید که چگونه از آنها در موثرترین راه ممکن استفاده کنید.

پس چگونه یک وب‌سایت رویداد ایجاد کنید؟ در زیر برخی از راهنمایی‌های بسیار مفید و نمونه‌هایی از برخی از وب‌سایت‌های بزرگ رویداد را برای کمک به ایجاد وب‌سایت برای رویدادهایی که همانند سایرین خیره‌کننده هستند، خواهید یافت.

عوامل کلیدی یک وب‌سایت رویداد موفقیت‌آمیز

نام تجاری موثر

همانند هر وب‌سایت دیگری، یکی از مهمترین عوامل برای وب‌سایت قوی برای رویدادها، نام تجاری موثر است. مطمئنا، شما نمی‌خواهید بازدید‌کنندگانتان به سادگی از وب‌سایت شما بگذرند و بدون به یاد داشتن چیزی آن‌را ترک کنند.

بنابراین، شما باید چیزهایی را ارائه دهید که در ذهن بینندگانتان ثبت شود. این‌را می‌توانید با قرار دادن دیزاین مناسب، رنگ و حس   به وب‌سایت به‌دست آورید.

همه‌چیز از رنگ و طراحی آرم تا پیام‌های نمایش داده شده، باید به خوبی طراحی شده باشند، تا طراحی وب‌سایت شما برجسته شود.

 

 

طراحی ریسپانسیو

این روزها، وب‌سایتی که ریسپانسیو نیست، دیگر وب‌سایت نیست. برای یک وب‌سایت رویداد سفارشی موفقیت‌آمیز، باید اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت شما ریسپانسیو است. این به این معنی است که طراحی وب‌سایت شما باید بهینه باشد تا بتوان آن را بر روی هر دستگاه تلفن همراهی مشاهده کرد.

این به بینندگان شما اجازه می‌دهد تا از هر دستگاهی از وب‌سایت شما بازدید کنند و به راحتی آن‌را کند‌و‌کاو کنند. به این ترتیب، داشتن یک طراحی ریسپانسیو، میزان ترافیک شما را افزایش می‌دهد.

درک مشتریان خود

یک وب‌سایت که در میان مشتریان شما محبوبیت نداشته باشد، بعید است که مقدار معقولی ترافیک جذب کند. داشتن یک وب‌سایت با طراحی زیبا به تنهایی به شما کمکی نمی‌کند.

تعدادی از وب‌سایت‌های رویداد را که امروزه در اینترنت حضور دارند، تصور کنید. اگر می‌خواهید وب‌سایتتان در میان آن‌ها باشد، باید اطمینان حاصل کنید که محتوای وب‌سایت شما همان چیزی است که مشتریان می‌خواهند.

به‌این ترتیب، شما به یک وب‌سایت رویداد سفارشی استثنایی که حاوی محتوای مربوطه است، نیاز دارید. به عنوان مثال، یک وب‌سایت رویداد برای یک کنسرت باید با سلیقه و اولویت‌های افرادی که مخاطبان بالقوه مثل بزرگسالان هستند، هماهنگی داشته باشد.

تعریف اهداف

برای اندازه‌گیری میزان موفقیت وب‌سایت خود، قطعا به ایجاد اهداف مشخصی نیاز دارید که با وب‌سایت رویداد خود به‌دست آورده‌اید. بنابراین برای مثال اگر می‌خواهید یک رویداد آنلاین ایجاد کنید، لازم است که اهداف خاصی برای وب‌سایت خود تعیین کنید.

فرمول هوشمندانه‌ای را در نظر داشته باشید، یعنی وب‌سایت رویداد شما باید دارای اهدافی خاص، قابل اندازه‌گیری، عملی، واقع‌بینانه و به‌جا داشته باشد.

به‌همین ترتیب، یکی از اهداف شما ممکن است داشتن 100 بازدید‌کننده در روز باشد. اگر در انجام آن موفق نشدید، ممکن است از روش‌های دیگر برای رسیدن به هدفتان استفاده کنید. از این رو، این هدف باید با فرمول هوشمندانه مطابقت داشته باشد.

فریم‌های نمونه‌سازی

از هر توسعه‌دهنده وب‌سایتی که بپرسید، اهمیت فریم‌ها را به شما خواهند گفت. فریم‌ها با ارائه یک ساختار بنیادی برای شروع می‌توانند به شما کمک کنند. این می‌تواند به شما اجازه ایجاد وب‌سایت‌هایی را که دارای طراحی مناسب و قابلیت‌های هدایتی هستند، دهد و باعث جذب ترافیک بیشتری شود.

فریم‌ها به سادگی می‌توانند طرح‌هایی بر روی یک تکه کاغذ باشند. آن‌ها می‌توانند یک ایده کلی در مورد چگونگی ایجاد کاربری وب‌سایت به شما بدهند. همچنین می‌توانید از نرم‌افزار دیجیتال برای ایجاد چنین فریمی استفاده کنید تا وضوح بیشتری داشته باشید.

 

 

چگونه می توان یک وب‌سایت عالی برای رویداد طراحی کرد

 

ایجاد یک وب‌سایت قانع‌کننده، کار ساده‌ای نیست. کار و تلاش زیادی برای طراحی جذابی که با نام تجاری شما سازگار باشد صرف می‌شود. به این ترتیب، طراحی یک وب‌سایت نه تنها شامل ظاهر و حسی که منتقل می‌کند، می‌شود بلکه محتوای درون آن نیز بسیار مهم است.

یک سازنده وب‌سایت رویداد ممکن است در چنین شرایطی کمک کند. تعداد زیادی از این سازندگان وجود دارند که با ارائه دادن ابزارهای مناسب برای طرح‌های وب‌سایت جذاب به شما کمک خواهند کرد.

با این حال، یک طراحی وب موثر شامل درک آنچه مشتریان شما می‌خواهند، می‌شود. شما باید بدانید که هدف اصلی وب‌سایت رویداد شما چیست، و وب‌سایت شما مطعلق به چه نوع رویدادی می‌باشد.

علاوه بر این، باید ماهیت و قرار دادن محتوا با کاربران مورد نظر شما مرتبط باشد. این بدان معنی است که بینندگان باید بتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند به راحتی پیدا کنند. این همچنین شامل آن است که پیام‌های شما قابل درک و ساده، به همراه سرفصل‌ها و توضیحات مرتبط باشد.

همچنین، وب‌سایت باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که در حداقل زمان ممکن بارگذاری شود. وب‌سایتی که بارگیری آن بیش از حد طول می‌کشد، بیننده‌های خود را به طور چشمگیری از دست می‌دهد. شما می‌توانید این کار را با بهینه‌سازی تصاویر و فیلم‌ها همراه با استفاده از حداقل مقدار کد، در صورت لزوم انجام دهید.

جلوگیری از اشتباهات رایج برای طراحی وب‌سایت رویداد

وب‌سایت شما، چه وب‌سایت رویداد یا هر چیز دیگری باشد، بسیار مهم است که از اشتباهات رایج زیر جلوگیری کنید. در غیر این صورت، آن‌ها می‌توانند باعث از دست دادن ترافیک و مخاطب شوند.

اجبار بهینه‌سازی کلمات کلیدی

به منظور بهینه‌سازی سایت‌ها برای قابلیت جستجو، بسیاری از توسعه‌دهندگان محتویاتی که حاوی کلمات کلیدی هستند را به صورت اجباری به پاراگراف‌ها اضافه می‌کنند. این باعث می‌‌شود که محتوا بسیار غیر‌حرفه‌ای باشد و به همین دلیل وب‌سایت شما خیلی سریع اعتبارش را از دست می‌دهد.

بنابراین به شدت توصیه می‌شود که از کلمات کلیدی در جای مناسب و در زمان مناسب استفاده کنید.

محتوای بیش از حد در یک صفحه

قابل‌فهم است که اکثر ما می‌خواهیم همه‌ی موارد خوب در مورد وب‌سایت رویداد خود را در یک لحظه منتقل کنیم. با این حال، محتویات زیادی در یک صفحه ممکن است محبوبیت وب‌سایت شما را از بین ببرد زیرا هیچکس قادر به دریافت پیام واقعی نیست.

اطمینان حاصل کنید که صفحه اصلی شما حاوی یک پیام کوتاه، اما به یاد ماندنی است که به راحتی قابل هضم است، به طوری که مردم وب سایت شما را به خاطر بسپارند و موضوع آن‌را درک کنند.

فراخوانی بیش از حد

بعضی از وبسایت‌ها هستند که به فراخوانی تقریبا در همه جا می‌پردازند. این می‌تواند برای بینندگان بسیار خسته‌کننده باشد، زیرا به طور علنی نشان می‌دهد به جای اینکه خدمات با کیفیت ارائه دهید تنها چیزی که شما می‌خواهید فروش است.

به این ترتیب فراخوانی در وب‌سایت باید محدود باشد. با این حال، اگر قصد دارید بیشتر اضافه کنید، اطمینان حاصل کنید که با محتوای اطراف سازگار هستند و در مکان‌های مربوطه ظاهر می‌شوند و در تمام صفحه پراکنده نمی‌شوند.

 

 

عناصر وب‌سایت رویداد خوب

 

یک وب‌سایت رویداد خوب، دارای عناصر خاصی است که برای دریافت میزان مورد نیاز ترافیک لازم است. این عناصر به شرح زیر است:

شرح واضحی از موضوع رویداد

اگر چه بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما بسیاری آن‌را نادیده می‌گیرند. شرح باید کوتاه و قابل خواندن باشد. باید به موضوع اصلی بپردازد و حاشیه‌ای نباشد.

تاریخ، زمان و محل برگزاری

آن‌ها باید بسیار واضح باشند، به‌طوری‌که بیننده دقیقا بداند کجا و چه زمانی رویداد برگزار می‌شود.

لینک پاسخگویی واضح

یک دکمه پاسخگویی در وب‌سایت رویداد احتمالا مهم‌ترین قسمت است. اطمینان حاصل کنید که آن را در جایی که قابل مشاهده است قرار دهید. علاوه بر این، روند ثبت نام نیز باید بسیار واضح باشد.

اگر از یک سیستم فروش بلیط استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که یک سیستم پرداخت معتبر دارید. علاوه بر این، باید لینک خروج نیز وجود داشته باشد، تا به کاربر اجازه دهد که به راحتی فرایند ثبت نام را ترک کند هر بار که بخواهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تهیه بلیط رویداد، در اینجا کلیک کنید.

توسعه وب سفارشی

بسته به هدف وب‌سایتتان، ممکن است از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید یا یک وب‌سایت قالب آماده را از ابتدا ایجاد کنید.

سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس می‌تواند ساخت وب‌سایت را برای شما آسان تر کند، وردپرس شامل قالب‌های آماده بسیار مفید است که می‌توانید استفاده کنید.

با این حال، اگر مخاطبان مورد نظر شما بسیار دقیق هستند، بهتر است یک وب‌سایت را از ابتدا طراحی کنید تا با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید.

شما همچنین می‌توانید از پلت‌فرم‌های ابری استفاده کنید که ابزارهای بسیار موثری برای ایجاد وبسایت‌های رویداد قانع‌کننده‌ای هستند.

نمونه‌هایی از سایت‌های رویداد بزرگ

نمونه‌های زیادی وب‌سایت‌ رویداد در وب وجود دارد. شما می‌توانید از این مثال‌ها به عنوان یک راهنما برای وب‌سایت‌ خود استفاده کنید.

مانند: سامانه یکپارچه مدیریت رویداد