10 نکته کلیدی برای اینکه رویدادی موفقیت‌آمیز داشته باشید

10 نکته کلیدی برای اینکه رویدادی موفقیت‌آمیز داشته باشید

 

 

 

 

 

 

 

 

10 نکته کلیدی برای اینکه رویدادی موفقیت‌آمیز داشته باشید:

 

ساختار اصلی یک رویداد موفق چیست؟ برای جلوگیری از اشتباهات، قبل از اجرای یک رویداد چه باید بکنید؟ در این مقاله، ما شما را با مراحل اولیه فرایند برنامه‌ریزی رویداد آشنا می‌کنیم.

موفقیت به بیشتر از یک اجرا احتیاج دارد. برنامه‌ریزان رویداد بسیار آماده هستند تا با تمام چالش‌هایی که ناگزیر در جریان روند برنامه‌ریزی رویداد پیش می‌آیند روبرو شوند. این بسیار آسان است که از تاک‌تیک‌ها استفاده کنید و فراموش کنید که بدون استراتژی، همه چیز به ناچار اشتباه پیش خواهد رفت. 10 مورد زیر به‌هیچ‌وجه جامع نیستند اما می‌توانند به شما یک ایده واضح از عناصر بسیار اساسی مورد نیاز برای یک رویداد موفق بدهند.

1. تعیین اهداف روشن: برای درک اینکه آیا شما حرکت مناسب را انجام دادید، باید اهداف هوشمندانه داشته باشید. در طول رویداد شما می‌دانید که چه چیزی مهم است، پس از این رویداد شما قادر خواهید بود میزان موثر بودن رویداد خود را بسنجید.

2. تیم درست را انتخاب کنید: دو نفر که با یکدیگر همکاری می کنند و به حرف دیگران گوش می دهند معمولا برای نمایندگی از کنفرانس‌های 600 نفره کافی هستند. به‌دنبال آن دو نفر بگردید.

3. بازاریابی خود را انجام دهید: می‌توانید از یک الگوی قدیمی استفاده کنید ... درسته اگوی شما قدیمی است اما حداقل از خبرهای رویداد خود مطلع هستید.

4. جلوتر فکر کنید: اگر شما یک مدیر رویداد هستید و این قابلیت را ندارید، شروع به درک مزایای برنامه‌ریزی کنید.

5. اهداف خود را انجام دهید: چرا 70٪ از دانشجویانی که در رویداد شما شرکت می‌کنند میانسال هستند؟ مخاطبان خود را بشناسید، آنها را توصیف کرده و با آنها صحبت کنید.

 

 

 

 

6. به خوبی تبلیغ کنید: تصور کنید همه چیز آماده شده است میزها، صندلی‌ها، میکروفون‌ها، اما فقط شما و تیم پزشکی‌تان در یک سالن با ظرفیت 500 نفر حضور دارید! اگر مخاطبان مورد نظر خود را به‌درستی مطلع نکنید ممکن است این اتفاق بیوفتد.

7. ذی‌نفعان خود را بشناسید: چه کسی از رویداد شما بهره‌مند خواهد ‌شد؟ چه کسی انتخاب‌های شما را قضاوت خواهد کرد؟ چه کسی ناراحت ‌خواهد ‌شد اگر شما موضوعی را که انتخاب کردید به وضوح به پایان نرسانید؟

8. سرمایه‌گذاران خود را اولویت‌بندی کنید: به ترتیب چه کسی بیشترین تاثیر را بر روی اهداف شما می‌گذارد؟

9. رضایت‌مندی را کنترل کنید: خدمات نامحسوس است، نا‌محسوس نباید غیر‌قابل ‌اندازه‌گیری باشد. راه‌های جدیدی برای اندازه‌گیری رضایت‌مندی پیدا کنید. رضایت به معنی ماندگاری است، ماندگاری می‌تواند به کارت تجاری بزرگی برای کارفرمای بعدی شما تبدیل شود.

10. بدانید در اطرافتان چه اتفاقی می‌افتد: آیا شما از آنچه که در محل پذیرش جلسات شما می‌گذرد آگاهی دارید درحالی‌که مردم از اتاق کنفرانس اصلی خارج می‌شوند؟ آیا بوفه آماده است؟ آیا لیدرها قادرند جمعیت را کنترل کنند؟ آیا آنها می‌دانند جمعیت را به کجا هدایت کنند؟ از خودتان سوال بپرسید و پاسخ‌ها را به سرعت پیدا کنید.