6 راه نوآورانه برای جذب حامیان رویداد

6 راه نوآورانه برای جذب حامیان رویداد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.پیشنهاد خود را برجسته کنید

 

هنگامی که شما بدنبال شغلی هستید، آیا یک درخواست عمومی مانند دیگران برای همه شرکت‌ها ارسال می‌کنید؟ اگر اینچنین است، خیلی خوش‌شانس خواهید بود که در کل پاسخی دریافت کنید. پیشنهاد خود را به هر طریق ممکنی که می‌توانید برجسته کنید. به یاد داشته باشید که این شرکت احتمالا پیشنهادات مشابه شما را هر روز بررسی می‌کند. پس چرا باید این شرکت شما را از بین بقیه انتخاب کند؟

راه‌های زیر را برای بهتر نشان دادن شرکت خود در نظر بگیرید:

- داستان شرکت خود را بگویید. آیا شرکت شما شروع خوبی داشته است؟ آیا آن به عنوان یک تجارت خانوادگی برای حفظ صنعت خدمات محلی تاسیس شده است؟ اگر می توانید برای تحت تاثیر قرار دادن حامی، یک ارتباط عاطفی ایجاد کنید.

- توضیح دهید دقیقا چه کاری انجام می‌دهید. اهداف شما چیست و شرکت شما به‌طور روزانه چگونه به آن‌ها عمل می‌کند.

- راجع به مخاطبین خود توضیح دهید، بگویید آن‌ها چه کسانی هستند و...

- در مورد مبلغ مورد نیاز کاملا صریح باشید. این شامل تجزیه و تحلیل که چه مقدار هزینه برای کدام قسمت مثل هزینه اجاره محل برگزاری، غذا، هزینه پرواز سخنرانان مهمان و غیره نیاز است، می‌باشد.

 

 

             2. ارائه یك انگیزه

رابطه با حامی مالی یک رابطه داد و ستدی است. حامی مالی از حمایت مالی رویداد شما چه چیزی نصیبش می‌شود؟ این توافقنامه می‌تواند شامل دادن یک غرفه یا نمایشگاه و یا قرار دادن لوگوی او در آگهی‌های تبلیغاتی شما باشد. حامیان تا جایی که می‌توانند می‌خواهند از مزایای مختلف بهره‌مند شوند.

در اینجا به چند ایده جهت کمک به تقویت معامله اشاره می‌شود:                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

-نام شرکت اسپانسر را در پست‌های وبلاگ یا خبرنامه‌های الکترونیکی خود ذکر کنید.

- ارائه انگیزه‌هایی مانند هدیه یا تخفیف برای مشتریانی که محصول اسپانسر را خریداری می‌کنند یا برای خدمات آن ثبت نام می‌کنند.

- لوگوی اسپانسر را در تمام وسایل تبلیغاتی خود قرار دهید.

- پیروان شبکه‌های اجتماعی خود را به "پسندیدن" یا به اشتراک گذاشتن محتوای حامی مالی دعوت کنید.ا

- اگر شما حاضرید بیش از آنکه از حامی امتیاز بگیرید به او امتیاز دهید، به او ثابت می‌کنید که در برگزاری رویداد جدی هستید و به هر طریقی می‌خواهید آن را برگزار کنید.

 

 

3.یک راه حل با حداقل ریسک پیشنهاد دهید

 

حامیان مالی قطعا با حمایت از شرکت شما ریسک‌هایی را می‌پذیرند. به خصوص زمانی‌که کار شما هنوز ناشناخته است. به همین دلیل چرا پیشنهاد یک معامله آزمایشی را نمی‌دهید؟ بجای درخواست حمایت مالی کامل، مبلغ کمی به ازای امتیازی کوچک درخواست کنید. به عنوان مثال به‌جای 10.000.000 میلیون تومان، 5.000.000 میلیون تومان درخواست کنید. در عوض به حامی یک غرفه،یک سخنران مهمان، لوگو روی یک آیتم تبلیغاتی یا مواردی شبیه این پیشنهاد دهید.

این ریسک کم، اعتماد حامی را جذب می‌کند تا شرکت شما را محک بزند. به این ترتیب، اگر اتفاقی برای رویداد شما بیافتد، حامی ضرر بزرگی نمی‌بیند. همچنین به حامی اجازه می‌دهد تا به‌خوبی برای رویدادهای آینده شما را بسنجد. البته با استفاده از این روش برای حمایت کامل مالی، شما به چندین حامی احتیاج خواهید داشت. پس بهتر است همه تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد قرار ندهید و تنها به یک حامی تکیه نکنید.

             4.تشکیل یک مشارکت با شرکت‌های بهتر تاسیس شده

شرکت شما ممکن است نام تجاری به رسمیت شناخته شده، برای جذب حامی نداشته باشد. به‌همین دلیل است که شما باید به شرکت‌های دیگر در همان صنعت مراجعه کنید و نوعی رویداد مشترک را تشکیل دهید. به این ترتیب، حامیان بالقوه می‌بینند که شما با یک شرکت دارای شهرتی بهتر از خودتان همکاری می‌کنید.

وقتی که شرکت‌ها به‌دنبال مشارکت مشترک می‌گردند، باید موسساتی در حیطه کاری خود را در نظر داشته باشند، اما نه یک رقیب مستقیم. در غیر این صورت، تناقض در منافع وجود خواهد داشت. برای مثال، اگر شرکت شما مکمل‌های غذایی را به فروش برساند، یک شرکتی که تجهیزات ورزشی را به فروش می‌رساند، شرکت خوبی برای مشارکت است.

             5.حامیان خود را بررسی کنید

در مورد حامیان مورد نظرتان قبل از مراجعه به آن‌ها، تحقیق کنید. در مورد هر رویداد و تحول ممکنی که احتمال دارد حامی با آن درگیر باشد مطالعه کنید. آیا آن‌ها در حال عرضه یک محصول جدید هستند، با یک شرکت دیگر ادغام شدند و یا در حال برگزاری رویداد خودشان هستند؟ از این لحظات با ترکیب کردن مواردی در رویداد خود استفاده کنید. اگر حامی در حال عرصه محصولی جدید است، بدون شک در مورد آن با شما صحبت نمی‌کند. نزد او بروید و بگویید که رویداد شما یک فرصت عالی برای آن‌ها است تا محصول جدید خود را به نمایش بگذارند و یک پایگاه مخاطب جدید کسب کنند.

حامیان را در وبلاگ دنبال کنید یا آن‌ها را در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی همراهی کنید تا از موارد خاص و مورد توجه باخبر شوید. با یک برنامه، پیشنهاد خود را که چگونه رویدادتان می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد، در رابطه با عرضه محصول جدید، ادغام و یا سایر رویدادهای مهم ذکر کنید.

           6.سعی کنید برای حامیان بالقوه چیزی برای عرضه داشته باشید

حامیان در نهایت تاجر هستند، نه موسسه خیریه! آن‌ها به ازای تامین مالی چیزی از شما می‌خواهند. نکته این است که یک فرد موثر باشید و به صورت واضح نشان دهید که چرا رویداد شما ارزش سرمایه‌گذاری حامی را دارد. در مورد رویکرد خود اطمینان داشته باشید، ممکن است از یک حامی که فقط یک نگاه به درخواست شما انداخته است جواب بگیرید.